Bölgesel Zayıflama Mümkündür!

Bölgesel Zayıflama Mümkündür!


Bölgesel zayıflama mümkündür, ama nasıl? 

Bölgesel zayıflama, danışanlarım tarafından en çok merak edilen ve yakınılan konulardan bir tanesidir. 

“Kilo aldığımda yalnızca göbeğim çıkıyor, göbeğim gitse yeter! 

“Basenlerim çok kalın, kilo alınca da hep basenlerim çıkıyor.” 

“Yanlarım çıktı yalnızca onlardan kurtulmak istiyorum!” diyenler için bu yazıyı kaleme aldım.Öncelikle vücut tiplerini tanımlayalım.

2 Tip Vücut Tipi Vardır:

Elma Tipi (Android Tip) : Göbek ve bel çevresinde yağ birikir.

Armut Tipi (Jinoid TİP): Kalça ve basen bölgesinde yağ birikir.


Vücuttaki yağ depolarımızın nasıl şekilleneceği genetik kodlarımız karar verir. Yani genlerimiz nasıl emrediyorsa yağlar vücutta o yöne doğru depolanırlar. Bu nedenle, her bireyin yağ hücrelerinin yeri ve sayısı farklıdır. Güzel olan ise diyet yapıp kilo verme sürecine girdiğinizde de biriken yer neresi ise eriyen yer de o bölge olması. Yani siz diyet ve egzersiz ile büyük armudu küçük armuda, büyük elmayı küçük elmaya çevirebilirsiniz. Ancak diyet ile elma olan vücudumuzu armut yapmak mucize beklemekten farksızdır. Çünkü yağ depolarının yerini değiştirmek mümkün değildir.

Bacağa veya bele naylon bağlamak, terleten şortlar giymek su kaybı sağlar ancak yağ kaybına götürmez. Bu nedenle siz siz olun diyet yaptım bölgesel zayıfladım gibi şehir efsanelerine inanmayın.


Bölgesel zayıflama nasıl oluyor?

Diyet ile elma ve armutları küçültürken oran konusunu tutturmak için diyete yardımcı yöntemler elbette var. Diyelim siz elmasınız ve bacak ve kalça bölgenizin çok da değişmesini istemiyorsunuz o vakit, soğuk lipoliz vb gibi medikal estetik yöntemlerinden faydalanabilirsiniz. Ancak bu yöntemlerden etkin sonuç alabilmek için diyet olmazsa olmazdır benden demesi.


Bölgesel Zayıflama: Diyet+ CORPO-02 ile Mümkün

CORPO-02; farklı akımlar ile lipoliz (Yağların parçalanması), kas işlevlerini artırma ve böylece enerji tüketimini hızlandırmayı, kan sirkülasyonunu hızlandırmayı, ödemlerin ve likit birikimlerinin dağıtılmasını, parçalanan yağ ve dağıtılan likit ve ödemlerin vücutta kullanılacağı yollara gitmesini ve atılmasını ya da metabolize olmasını hatta kilo verme sonrası olabilecek sarkmaların azaltılması veya önlenmesini sağlar.

Bu etkiler diyet ile kilo kaybı ile de birleştiğinde bölgesel kilo kaybı değil belki ama dengeleme sağlanması mümkün olmaktadır. Kilo verme sürecinin de hızlanmasına katkıda bulunmaktadır.

Yine de besinler bizim ilacımız olsun.

Uzm. Dyt. Aslıhan Altuntaş