Mora Terapi ile Kilo Verin
Hizmetlerimiz

Mora Terapi ile Kilo Verin


İdeal Kilomuz Kaç Olmalı?

Günümüzde insanların büyük bir bölümü kilo problemi yaşamakta, bir türlü kendisi için ideal kilonun ne olduğuna karar verememektedir. Kimisi kendini aşırı kilolu bulmakta, kimisi de oldukça zayıf olduğunu düşünmektedir. Bir insanın ideal vücut ağırlığı bir başkasının ağırlığından tamamen farklı olabilir. Kendinizi aile üyelerinizle ve arkadaşlarınızla karşılaştırmanız sağlıklı sonuç vermez. Çevreniz obez ya da aşırı kilolu insanlarla doluysa ideal ağırlık hedefinizin çok yüksek olma tehlikesi var. Etrafınız mankenlerle çevriliyse, bu kez de çok düşük olma riski var.

Beden Kitle İndeksi kişilerin kilo takiplerinde, zayıflama programlarında, egzersiz reçetelemesinde tüm dünyada oldukça yaygın kullanılan bir parametredir. Hatta bir takım hastalıklarda ve metabolik sendromlu hastaların takibinde de oldukça sık kullanılmaktadır. Kişinin boy ve kilosu üzerinden belirlenen bu değer acaba her kez için kilo takibi, diyet programı ve egzersiz reçetelemesi için uygun mudur? Kişinin Beden Kitle İndeksi yüksek iken vücut yağ kütlesi az, ya da tersi Beden Kitle İndeksi düşük olmasına rağmen vücut yağ kütlesi fazla olamaz mı? Bu da Beden Kitle İndeksi üzerinden takip edilen programlarda bizim hastalarımıza ve sporcularımıza zarar vermemize neden olamaz mı?


Beden Kitle İndeksi (BKİ) iyi bir ölçü mü?

Beden Kitle İndeksi'niz kilonuzla boyunuz arasındaki orantıdır. BKİ, vücut ağırlığının (kg) boy uzunluğunun metre cinsinden karesine bölünmesiyle hesaplanır.

Örnek: Ağırlık 80 kilogram. Boy 1,80 metre.
80 : 3,24 = BKİ 24,69


Bütün dünyadaki sağlık uzmanlarının genel olarak üzerinde birleştiği tablo şöyle:
BKİ'si 18,5'dan az olan insanlar çok zayıf.
18,5 ile 25 arasındaki BKİ ideal.
BKİ'si 25 ile 30 arasında olan bir insan şişman sayılıyor.
BKİ'si 30'un üzerinde olan bir insan ise aşırı şişman.
İdeal kilomuzun belirlenmesinde Beden Kitle İndeksinden ziyade “Vücut Yağ Yüzdesi” ölçümü, “Yağsız Vücut Ağırlığı” ve Bazal Metabolizma Ölçümü” mutlaka yapılmalı ve elde edilen değerler ölçüsünde diyet programları ve egzersiz reçetesi düzenlenmelidir. Bazal Metabolizma bizim istirahat esnasında, dinlenme anında harcadığımız kalori miktarını ifade etmektedir. Bazal Metabolizma ölçümü ve vücut yağ yüzdesi ölçümü yapılmadan düzenlenen diyet programları ve egzersiz reçeteleri ile takip edilen kilo kontrol programları hüsranla sonuçlanmak zorundadır.


Mora Terapiyle Kolayca Kilo Verebilirsiniz!

Mora Terapi, fazla kilo almanın fiziksel ve psikolojik gerçek nedenlerine etki ederek, hızlı ve kalıcı bir şekilde kilo vermenizi sağlamaktadır. MORA-Terapi kişide bağımlılık ve benzeri bir durum yaratan maddelere karşı uygulanan ve o maddeye özgü elektromanyetik frekansların vücuttan “silinmesi” olarak anlatılabilecek bir işlemdir. MORA-Terapi yaygın olarak sigara bırakma, alkolü bırakma, hafif uyuşturucuları bırakma ve kilo verme konusunda kullanılmaktadır. Zayıflama amaçlı kullanımda bahsedilen “Silme” işlemi sigara ya da alkol üzerinden değil, “karbonhidrat tipi gıdalar” üzerinden yapılmaktadır.

Zayıflama protokolünde amacımız, Düşkün olduğunuz gıdalara karşı isteksizlik yaratmak (ekmek, makarna ve tüm karbonhidrat grupları ) ya da kola, kahve vb.

MORA-TERAPİ İLE size kilo aldıran gıdaları HAYATINIZDAN KOLAYCA ÇIKARABİLMENİZİ SAĞLIYORUZ. Birkaç gün arayla yaptığımız MORA-Terapi seansları ile ÖZELLİKLE KARBONHİDRATLARA karşı olan düşkünlüğünüzü ortadan kaldırıyoruz. Bu aslında sigara bırakma için kullanılan MORA-Terapi uygulamasının bir benzerinin kilo aldıran gıdalar üzerinden yapılması.


Uygulama Nasıl Yapılır?

MORA cihazı içine problemli yiyecek maddeleri konulur ve kişinin çakra bölgelerine elektrotlar yerleştirilir. Uygulama sırasında sakinleşme-rahatlama halinden başka bir şey hissedilmez. Uygulama sigara üzerinden yapılan MORA-Terapiye benzemekte ancak cihazın içerisine sigara yerine sık kullanılan karbonhidratlar konulmakta ve seanslar biraz daha uzun sürmektedir.

Hemen hemen herkes için genel bir rahatlama ve sakinlik hali MORA-Terapinin en belirgin etkilerinden birisidir. Ancak kişiye özel problemlerin giderilebilmesi için kişinin psikolojik durumuna uygun homeopatik preperatlar (Bach Çiçekleri) ve Renk Terapileri de MORA-Terapi içine dahil edilir.
Uygulama 4-5 gün arayla olmak üzere 3+1 seans olarak düzenlenmektedir.