Hizmetlerimiz

Sporcu Sağlık Muayeneleri

Spor Sakatlığı; Sportif aktivite esnasında (antrenman ve/veya müsabaka sırasında) meydana gelen her türlü hasarın kollektif adıdır. Spor Sakatlıkları kontakt sporlarda görüldüğü gibi ya direk travma ile oluşmakta ya da genellikle tekrarlayan stres ve mikrotravmalar sonucu görülmektedir. 

Sporcu Sağlık Muayeneleri; Sporcuda var olan ya da gelişebilecek hastalıkları önceden tespit etmek, gerekli önlemleri almak, tedavilerini sağlamak, hatta bazen sportif aktiviteyi değiştirmek amacıyla yapılmaktadır. Sporcu sağlık muayenelerinde esas amaç koruyucu hekimliktir. 

Spor sakatlıklarının tanı ve tedavisi multidisipliner bir yaklaşım gerektirir. Ortospor Spor Sakatlıkları, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi olarak, konusunda uzman hekim kadrosu ve yardımcı sağlık personeli ile özenle hazırlanmış mekanlarında hem sporcularımızın sezon başı lisans muayenelerinin yapılmasında, hem de antrenmanlarda ve müsabakalar esnasında oluşan spor yaralanmalarının tedavisinde sporcularımıza hizmet vermekten mutluluk duymaktadır. Sporcularımızın sağlıklı bir şekilde, mümkün olan en kısa sürede takım çalışmalarına başlaması kliniğimizin öncelikli hedeflerindendir.