Mora Terapi ile Sigarayı Bırakın
Hizmetlerimiz

Mora Terapi ile Sigarayı Bırakın


Mora Terapi

Biorezonans tedavilerinin en yüksek teknolojisi olarak kabul edilen Yeni MORA NOVA cihazı ile kliniğimizde sigarayı bırakmanız çok kolay olacaktır. Sigarayı bırakmak için Mora-Terapi ile kullanacağımız diğer bir yöntem ise Mora Color olarak bilinen bir başka biorezonans sistemidir. Bundan dolayıdır ki, sigara bırakma tedavilerinde Mora Color, MORA-Terapinin öncesinde uygulanmakta ve tedavinin etkinliğini belirgin olarak arttırmaktadır. MORA-Terapi vücuttan bağımlılığı yaratan maddeye özgü frekansları silerken Renkler, Işık ve Ses frekanslarıyla yapılan Mora Color hem beyin aktivitesinde hem de tüm enerji sisteminde bir dengelenme, sakinleşme yaratır.

Neden Mora Terapi?

Mora Terapi sigara bağımlılığınızın fiziksel ve psikolojik boyutlarına etki eden tek sigara bırakma yöntemidir. Mora terapi ilk kez 1975 lerde Almanya'da Dr. Franz Morell tarafından keşfedilen ve 30 yılı aşkın zamandır birçok farklı hastalık için kullanılan bir tedavi şeklidir. Her madde, atomlarının elektron yapısından kaynaklanan ve o maddeye özel olan bir elektromanyetik frekansa sahiptir. Mora sigara bırakma terapisi, maddenin kimyasal özelliğini değil, bu maddenin yaydığı kendine özel frekansın bilgisini değiştirmek seklinde olur. Bağımlılık yapan tütünün frekans yapısı özel bir teknolojik yöntemle ters çevrilir ve bu bilgi tekrar bedene geri verilir. Bu şekilde bağımlılık yaratan sigaranın bilgisi kişinin bedensel hafızasından silinmiş olur. Tedavide kullanılan özel frekanslar kişinin duyguları ile sigara arasında oluşan bağıda değiştirir ve sigara tiryakisi hem fiziksel hem de psikolojik olarak sigaraya karşı isteksizlik duymaya başlar.

Sigara Bağımlılığı iki ana boyuttan oluşmaktadır.

Fiziksel Bağımlılık

Sigaranın içerisinde bulunan nikotin, yüksek derecede bağımlılık yaratan maddelerden biridir. Vücudunuz bu maddeye alışıyor ve normal faaliyetlerinde bulunabilmesi için belli bir miktar almak zorunda hissediyor. Günlük alışılan dozdan daha az kullanıldığında kendinizi sıkıntılı ve gergin hissetmeye başlıyorsunuz.

Sigaraya atfettiğiniz hoş duygular, sigara içerken zevk almanız, daha iyi konsantre olmanız vb. aslında sigara içişleriniz arasındaki nikotin seviyesinin azalmasından oluşan gerginliğin yeni bir sigara yakarak giderilmesidir.

Mora Terapi fiziksel bağımlılıkta ortaya çıkan, vücudun maddeye alışkanlık halinin tamamen ortadan kaldırılması işlemidir. Yani, fiziksel bağımlılığın tedavisi için maddeden alınan frekans, elektromanyetik olarak ters çevrilerek vücudun meridyen sistemi dediğimiz enerji alanına iletilir. Bunun sonunda kişinin fiziksel bağımlılığıyla madde arasındaki frekans bağı koparılır.

Psikolojik Bağımlılık

Sigara bağımlısı, sigaraya başladıktan bir süre sonra bağımlılığın psikolojik boyutu aktif olmaya başlar. Bağımlı belirli psikolojik durum veya fiziksel aktiviteyi sigara ile tamamlamaya başlar. Sevinç, sıkıntı, üzüntü gibi psikolojik durumlar veya arabada sigara içmek, kahveyle sigara içmek gibi fiziksel aktiviteler artık sigarayla ilişkilendirmiş durumdadır.

Sigara ile benzer durumlar arasında bir bağ gelişir ve sigara olmadan yaşanılan duygular tamamlanamaz. Bu yüzden sigara bağımlıları sigarayı bırakma esnasında büyük bir boşluk yasayacaklarını düşünerek müthiş bir endişe duyarlar ve bu sigarayı bırakma konusunda bir kararsızlık hatta bir dirence bile dönüşür.

MORA-Terapi sigara tedavisi, fiziksel bağımlılığın yarattığı sigara isteğini azaltır. Ancak etki çoğunlukla sigaranın tadının hatırlanmamasına ve isteğin tam olarak silinmesine ve bir yandan da sigara içme fikrinin tam olarak anlamsızlaşmasına kadar varmaktadır.

Mora Terapi'de geliştirilen Mora Color tedavi yöntemleri ile madde ile duygu arasındaki elektromanyetik bilgi bütünlüğü kırılır. Bunun sonunda kişinin duygusuyla madde arasındaki frekans bağı da koparılır. Bu şekilde kişi hiçbir boşluk ve sıkıntı duygusu yaşamadan kalıcı bir şekilde bağımlılıktan kurtulur.Ayrıca psikolojik bağımlılığınızın üstünden gelmeniz ve uzun vadeli sigara bırakma sürecinde daha başarılı olabilmeniz için uzun süreli destek ve takip önem taşımaktadır.

Bu amaçla;

• Ücretsiz Mora terapi destek seansları;


Psikolojik bağımlılığınızı yenmeniz biraz vakit almaktadır. Bu süreçte terapistimiz tarafından gerekli görülürse Mora Terapi destek seanslarına alınırsınız.

• 3 ay süresince telefon ile motivasyon, takip ve kontrol;


Mora Terapi uygulamasından sonra sigara bırakma sürecinde sizi yalnız bırakmıyoruz. Telefon yoluyla yanınızda olup, psikolojik bağımlılığınızdan daha rahat kurtulmanızı sağlıyoruz.

• Renk terapileri ve psikolojik destek seansları

Uygulama Nasıl Yapılır?

MORA ile yapılacak sigara bırakma uygulamasının hemen öncesinde iki tane sigarayı yarım yarım içip bize vermenizi isteyeceğiz. Tedavide kullanılacak elektromanyetik frekanslar bu son içtiğiniz sigaralardan alınacak. Bu yüzden bu sigaraların genellikle içtiğiniz markadan olmasına özen göstermelisiniz.

Sigara bırakma tedavisinde de sigaradan alınıp değiştirilen elektromanyetik frekanslar bir etil alkol - tuzlu su karışımına verilecek.

Homeopatik sıvı tedavinin devamında, evde kullanılacak. Bu sayede terapinin etkilerinin artması ve detoksun daha etkili ve hızlı gerçekleşmesi sağlanmış oluyor. Gün içinde zaman zaman dil altına damlatılacak.

Homeopatik sıvıya benzer şekilde tedavinin devamı için bir de çip kullanılacak. Bu çip işlem bitiminde cihazdan çıkartılıp bir bant yardımı ile göbeğinizin altına yapıştırılacak. Çip üzerinizde kaldığı süre boyunca sigaranın tersi elektromanyetik bilgiyi vücudunuza vermeye devam edecek.