Psikolog Ziva El  Ortospor'da
Psikoloğumuz Ziva El, tüm tedavi alanlarımızda destek sunmak için kliniğimizde hizmet vermeye başlamıştır

Psikolog Ziva El Ortospor'da


İstanbul Bilgi Üninersitesi 2007 Psikoloji Bölümü mezunuyum. 2009 İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans Eğitimini bitirdim. Lisansüstü eğitimimin ardından 2010 tılından itibaren iki buçuk yıl Prof Mehmet Sungur'dan bilişsel davranışçı terapi eğitimini aldım. Ayrıca Klinik Psikoloji alanındaki çalışmalarım için Lisansüstü Eğitim aldığım Beykent Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programında tez çalışmalarıma devam etmekteyim. Günümüzde, çoğu branşın psikoloji alanıyla olan birlikteliği sayesinde bu alanlardaki çalışmaların ilerlemesi ve sonuca ulaştırılması hız kazanmış ve başarılı sonuçların elde edilmesini sağlanmıştır. Biz de bu birlikteliği Ortospor ekibiyle bir araya gelerek sağlamakta ve başarılı sonuçlar elde etmeyi amaçlamaktayız.


Bu amaç çerçevesinde, kilo verme ve mecvut kiloyu sabitleme isteği olan kişilerin bu isteklerini gerçekleştirmelerinde kişisel psikolojilerinin buna katkısı tartışılmaz bir gerçektir. Kilo verme ve kilo kontrolü süreçlerinde psikolojik derstekle sağlanan motivasyonun bu süreçlerin başarısını arttırdığı çeşitli çalışmalarla kanıtlanmıştır. Aynı şekilde sakatlanan hastaların  psikolojik destekle motivasyonlarının arttırılıp kaygısısz bir şekilde eski sağlıklarına kavuşturulmalarında ve spor hayatlarına dönmelerinde psikolojinin önemi büyüktür. 


Hayatın içinde gelişen olumsuz olaylar, üzüntüler, değişimler sonucunda kişinin ruh halindeki olumsuz değişimleri iyileştirmeye çalışmak, ortadan kaldırmak ve bu değişimlerin fark edildiği andan itibaren sıkıntıların büyümeden önlem alınıp, uzman görüşleriyle birlikte tedavinin hızlı ve başarılı olmasını sağlamak, Ortospor ekibi olarak  hedeflerimiz arasında yer almaktadır.